Wiara w siebie czyni cuda !

Czyli moja przygoda z Osteotomią Ganza.

Witajcie :)
Od września wiem, że jestem przyszłym Osteotomiakiem :D
Teraz, gdy do operacji zostało już dwa tygodnie stres i strach rośnie do granic możliwości.
Ciągle jakieś dziwne pytania zaprzątają mi głowę... hmmm.. a jeśli operacja wcale nie pomoże??
Wszyscy mówią: 'Będzie dobrze'... Ja jednak jestem pełna obaw. Wiem, nie powinnam bo wiele osób ma już to za sobą i jest wszystko dobrze. Z natury jestem osobą, która musi przekonać się na własnej skórze. Taki mały ze mnie niedowiarek ;) no cóż wszystko przede mną :)

20:45

Kordian ... niby lektura obowiązkowa a 3/4 uczniów nie wie o co chodzi :D
Ja niestety muszę znaleźć się w tej 1/4 liczbie osób. Ehh.. jak mi się nie chce czytać.. :(

Jutro zaczynam kompletować wyprawkę do szpitala. W sobotę wybieram się na zakupy i może na basen... Hm.. w końcu trzeba się nauczyć pływać.. Lepiej późno niż wcale :D
Dobra idę czytać a później spać.. Jutro ciężki dzień.. czeka mnie mnóstwo nauki w tym chemia, polski i historia z wosem.. Ahh jak ja kocham te przedmioty ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz wyrazić opinię na temat mojego bloga bądź masz jakieś spostrzeżenia/sugestie zapraszam do komentowania lub kontaktu ze mną na kdaukszt@gmail.com
Pozdrawiam i życzę miłego czytania :)

O autorce

Moje zdjęcie
Radom/Gdańsk , Mazowieckie/Pomorskie, Poland
Od 2008 roku borykająca się z bólem prawego biodra 31 letnia dziewczyna. Problem z biodrem zaczął się podczas zwykłych wygłupów na lekcji W-fu. Odpowiednio niezdiagnozowana odwiedzała wielu ortopedów. Przechodziła kilka rehabilitacji. Wreszcie trafiła na dobrego specjalistę, który skierował ją na konsultację do prof. J. Czubaka. Człowiek ten okazał się wybitnym specjalistą i już po kilku minutach rozmowy z nią, obejrzeniu wcześniejszych zdjęć RTG i dokładnym zbadaniu biodra okazało się, że ma ona dysplazję stawu biodrowego w znacznym stopniu i potrzebna jest Osteotomia Ganza.

Osteotomia Ganza

" Po krótce, osteotomia Ganza polega na przecięciu 3 kości w naszym stawie: kulszowej, biodrowej i łonowej, po czym na ustawieniu fragmentu miednicy (uzyskanego po przecięciu owych kości) pod innym kątem. Dzięki temu główka kości udowej zyskuje większe pokrycie panewki. Czyli otrzymuje swoisty daszek, dzięki któremu nie grozi jej wywichnięcie się ze stawu. Po osteotomii zmienia się ułożenie główki kości udowej w miednicy ".

Źródło:Forum

Obserwatorzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Labels